İzmir'in İlk Üniversite Şehri Kuruluyor

Türk Kooperatifçilik sektörünün güvenilir kurumu Ege-Koop ile ülkemizin en köklü üniversitelerinden Ege Üniversitesi'nin işbirliği ile gerçekleştirilecek olan Ege-Koop 25. Yıl Konutları İzmir'in incisi Bayraklı ilçemizin Onur Mahallesi'ndeki 703 Konutluk Ege-Koop Karşıyaka Körfez Evleri'nin yanıbaşında yükselecek. 395 Konutluk Ege-Koop 25. Yıl Konutları 30.000 m²' lik arazide Ege-Koop tarafından özel olarak projelendirilmiştir. İlk etapta 13 bloktan oluşan Ege-Koop 25. Yıl Konutları 2+1, 3+1, 3+1 Soyunma Odalı veya 4+1, 2+1 Dubleks ve 3+1 Çatı Dubleks projeleri ile hayat bulacaktır.

İzmir’in yeni prestij projesi ; Ege-Koop 25. Yıl Konutları

Çağdaş bir yaşamın adımlarının atılacağı bu projenin çevresinde yeni yerleşim alanlarıyla birlikte İzmir’e prestij kazandıracak önemli sosyal tesisler ve eğlence merkezlerinin de yapımı devam etmektedir. İzmir’in simgesi haline gelen Dünya Barış Anıtı dinlence tesislerinin yanı sıra proje alanımıza 100 m yakınlıkta, içinde havuz, kayak pisti, gölet, yürüyüş parkurları, restoran ve piknik alanlarının projelendirildiği Altınpark Tesisleri de hizmete girmiştir. Alanımızı çevreleyen 1 kilometrelik alan içinde belediyenin imar planına işleyerek ayırdığı ticaret alanı, sağlık tesisi, kültürel tesis, kreş ve temel eğitim alanı, lise ve park alanları gibi sosyal amaçlı alanlar da yer almaktadır. Ortaklarının büyük bölümünü Ege Üniversitesi personelinin oluşturduğu projemizin bulunduğu 30 dönümlük alan İzmir’in en gözde bölgeleri arasında yerini almıştır.

İnşaatlar Hızla Yükseliyor!

Temelleri Aralık 2009'da muhteşem bir törenle atılan Ege-Koop 25. Yıl Konutları'nda inşaatlar hızla yükseliyor. İnşaatların betonarme karkas ihalesi yapıldı, blokların temelleri atıldı. Yoğun çalışmanın devam ettiği inşaatlarda ortakların inşaat kalitelisini görebilmesi için örnek daire tamamlandı. 2 ayrı tip projeden, 395 konuttan oluşan Ege-Koop 25. Yıl Konutları'nda 13 blok yer alıyor. A tipi daireler 7 kattan oluşuyor, B tiplerinde ise kat sayısı 5 olarak belirlendi.


S.S.Ege-Koop 25. Yıl Konutları Konut Yapı Kooperatifi
     
Yönetim Kurulu Başkanı
Bekir BALKIZ ( Ege Üniversitesi Edebiyat fak. Sosyoloji Bölümü Yard. Doç./ Öğretim Görevlisi)
Yönetim Kurulu 2. Başkanı
Celalettin KARAAĞAÇ ( Dr.Makine Yüksek Mühendisi)
Muhasip Üye
Emine Çiğdem KIRÇİÇEĞİ ÇİÇEKDAĞI (Ege Üniversitesi Anestezi Doktoru)S.S.Ege-Koop Üniversiteliler Konut Yapı Kooperatifi
     
Yönetim Kurulu Başkanı
Oya ÖZKAN (Labaratuvar Teknikeri)
Yönetim Kurulu 2. Başkanı
Mehmet ASLAN (Veteriner)
Muhasip Üye
Ayla OKUMUŞ (Labaratuvar Teknikeri)S.S.Ege-Koop Mavi Körfez Konut Yapı Kooperatifi
     
Yönetim Kurulu Başkanı
Özgür Murat KAYNAR (Gediz Üniversitesi Halkla İlişkiler Müdürü / Gazeteci)
Yönetim Kurulu 2. Başkanı
Süleyman Sırrı DİNDAR (Esnaf/Ticaret)
Muhasip Üye
Metin CANPOLAT (Ege-Üniversitesi/Memur)
© Tüm Hakları saklıdır 2010 Ege-Koop